Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole odbył się cykl warsztatów poświęconych pamięci bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas IV – VIII. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z walką prowadzoną przez polskie podziemie niepodległościowe po II wojnie światowej, zrozumienie genezy i znaczenia pojęcia żołnierze wyklęci oraz poznanie sylwetek najważniejszych bohaterów.

Podczas warsztatów została przeprowadzona pogadanka na ten temat. Ponadto uczniowie obejrzeli fragmenty filmów przygotowanych przez IPN, przedstawiających sylwetki wybranych bohaterów. W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali plakaty, krzyżówki, przygotowywali pytania do testu oraz układali hasła związane z działalnością żołnierzy niezłomnych. Podsumowaniem cyklu zajęć był szkolny konkurs Ku Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci. Wzięło w nim udział 20 ochotników.

Najlepszą znajomością tematu, a tym samym I miejsce zdobył Jaromir Zienkiewicz z klasy VIII, miejsce II wywalczył Jakub Pikała z klasy V, a tuż za nim na podium stanął Oliwier Wróblewski z klasy V. Przyznano również 2 wyróżnienia, które powędrowały do Martyny Piaseckiej z klasy VIB oraz Kacpra Borychowskiego z klasy VIA.

Gratulujemy zwycięzcom!!!! Pomysłodawczynią warsztatów oraz organizatorką konkursu była nauczycielka historii Olga Sawicka. Relacja zdjęciowa kliknij