We wtorek podamy informację na temat systemu kształcenia na odległość w naszej placówce

Szanowni Rodzice! Drogie Dzieci!

We wtorek podamy Wam wszystkie szczegóły kształcenia na odległość w przedszkolu i w szkole, które rozpoczynamy od środy, 25 marca.

Ze wszystkimi nauczycielami intensywnie pracujemy od piątku po kilkanaście godzin dziennie nad wprowadzeniem tego systemu dla naszego przedszkola i szkoły. Jesteśmy już prawie gotowi. Myślę, że udało nam się pogodzić konieczność wdrażania nowych treści (tematów lekcji) i nie przeciążać Was i Waszych Rodziców ponad miarę.

Oczywiście i my, i Wy uczymy się tego systemu, więc zapewne nie będzie on na samym początku bez wad. Liczymy na Wasze uwagi i cierpliwość. Myślę, że razem uda nam się stworzyć efektywny system kształcenia na odległość, dostosowany do możliwości (w tym sprzętowych) rodzin.

Tworząc system, przede wszystkim musimy brać pod uwagę możliwości sprzętowe rodzin naszych dzieci, a te nie są w wielu przypadkach duże.

Jednocześnie pracujemy nad wdrożeniem systemu e-learningu w szkole na platformach edukacyjnych. Testujemy m.in. Google Classroom. To jednak trudniejsza operacja i potrzebujemy na nią więcej czasu. Obiecujemy jednak, że i to postaramy się wdrożyć, aby uatrakcyjnić Wam te zajęcia.

Gdyby wśród Państwa znalazły się osoby, które mają już doświadczenie w organizacji e-learningu, np. telekonferencji w pracy korporacyjnej, prosimy o kontakt.

Jutro szczegóły. Bądźcie zdrowi i nie martwcie się.

Robert Majewski, dyr. ZSP w Rogozinie