Zdrowo majówkowo

Klasa 3 postanowiła zorganizować małą, domową akcję pod nazwą „Zdrowo Majówkowo”. W dzisiejszych czasach większość z nas je szybko i niekiedy zapominamy o pełnowartościowych posiłkach. Zrobiliśmy drobne, proste przekąski, które dostarczają nam wartości odżywczych i energii. Podajemy kilka propozycji od klasy 3, może kogoś zainspirujemy.

Czy wiecie, że:

• Każdy wysiłek umysłowy przyczynia się do zużywania zapasów składników odżywczych. Po paru godzinach nauki dziecko nie będzie funkcjonować już tak wydajnie, dlatego potrzebuje nowej dostawy energii, właśnie w formie drugiego śniadania.
• Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania są rozkojarzeni i trudniej jest im się skupić na nauce. Głodne dzieci czują się zmęczone i są albo apatyczne, albo rozdrażnione. Mózg domaga się paliwa do dalszej nauki! Gdy wraz z drugim śniadaniem zostanie mu dostarczona porcja energii, z pewnością łatwiej takim uczniom o dobre oceny!
• Regularność posiłków zapobiega otyłości wśród dzieci – pomaga wypracować zdrowe nawyki żywieniowe.
• Ważne, by drugie śniadanie było pełnowartościowe. SMACZNEGO! Zdjęcia kliknij