Kodowanie na dywanie

21 października w naszym przedszkolu dzieci z obu grup wzięły udział w zajęciach z kodowania. Gry i zabawy są bardzo lubianą przez dzieci formą pracy, trudno się temu dziwić, bo przecież zabawa jest najczęściej podejmowaną formą aktywności od wczesnego dzieciństwa.

Podczas zabaw z kodowaniem przedszkolaki rozwijają między innymi logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, elastyczność. Przedszkolaki będą cyklicznie uczestniczyć w tych zajęciach. Podczas zajęć Dzielne Skrzaty  i Odważne Krasnoludki, między innymi segregują, porządkują, tworzą zbiory według cech wspólnych i różniących się, utrwalają kolory, reagują też na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami.

W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z matą do kodowania oraz układały konstrukcję z kart według wzoru. Są to pierwsze zajęcia z serii „Kodowanie na dywanie”  w tym roku przedszkolnym. Relacja zdjęciowa kliknij