Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

Żyjemy w czasach, w których Internet odgrywa coraz większą rolę i jest potrzebny do wykonania wielu zadań. Możemy go wykorzystać zarówno do pracy, nauki, jak i do zabawy. Jednak pomimo wielu zalet korzystanie z niego niesie ze sobą dużo zagrożeń.

W dniach 04.02 i 11.02.2021 r., nawiązując do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, dzieci z przedszkola uczestniczyły w zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych, poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy, poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i  Internetu oraz dowiedziały się, jak się w takich sytuacjach zachować.

Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie powinny dużo czasu spędzać przed komputerem, laptopem czy smartfonem, a korzystać z Internetu powinny w obecności osoby dorosłej.

Zajęcia przeprowadziła pani pedagog, Maria Wieczorek.

Galeria zdjęć kliknij