Rakietą w kosmos! Kodowanie to nie tylko zabawa z matą

Kolejny już raz przedszkolaki z Rogozina, z grup Dzielne Skrzaty” i „Odważne Krasnoludki”, podjęły wyzwanie kodowania. Tym razem zadanie polegało na odkodowaniu rakiety, by mogła udać się w przestrzeń kosmiczną, a następnie odtworzeniu jej w rzeczywistości. Do wykonania rakiety dzieci użyły materiałów z recyklingu, bo doskonale wiedzą, że należy dbać o naszą planetę.

Aby wykonać zadania dzieci musiały  trochę pogłówkować, ale opłacało się. Zabawę umilała przedszkolakom piosenka z repertuaru Śpiewających Brzdący, pt.: „Oli i kosmiczna podróż”. Efekt wykonania rakiety był kosmiczny. Dzieciom tak bardzo podobała się zabawa, że postanowiły dodatkowo wykonać kosmitę. Kolejna zabawa z kodowaniem już wkrótce.

Relacja zdjęciowa kliknij