Polska – moja ojczyzna! Zajęcia otwarte dla nauczycieli

Wiek przedszkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny i kształtowania przynależności narodowej. Należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować postawę miłości, szacunku do Ojczyzny.

Głównym założeniem zajęć było rozbudzanie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska.Celami głównymi było kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznawanie symboli narodowych Polski. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo informacji o swoim kraju i dały wiele radości z zadań jakie miały do wykonania. Swoje zdolności plastyczne dzieci mogły zaprezentować podczas wykonywania flagi Polski oraz mapy. Wokalnie przedszkolaki wykazały się śpiewając hymn a wiedzę polonistyczną ćwiczyły układając wyraz, i dzieląc słowa na sylaby i głoski. Talenty związane z koordynacja ruchową zaprezentowały podczas zabawy do piosenki Lekcja rytmiki – jestem Polakiem. Również dużą część informacji dzieci zaczerpnęły z przygotowanej prezentacji o Polsce, legendzie o Czechu, Lechu i Rusie oraz symbolach narodowych.

Przedszkolaki po zajęciach otrzymały dyplomy, z których zdobycia były bardzo dumne, za czynny udział w zajęciach na temat ojczyzny i tożsamości narodowej.
Zajęcia otwarte dla nauczycieli przeprowadziła wychowawczyni grupy dzielne skrzaty, Anna Pałysa. Galeria zdjęć kliknij