Prezenty na Dzień Dziecka od Okruszka

Jak co roku przedszkolaki i uczniowie obchodzili uroczyście poświęcony im dzień. Wszyscy otrzymali z rąk pani Anity Gontarek – przewodniczącej rady rodziców – przekąski ufundowane przez firmę „Okruszek” w Rogozinie. Młodsze dzieci dostały również płytę CD z piosenkami dla dzieci w wykonaniu Vox Singers – chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Klasa czwarta i piąta dodatkowo i na swój sposób spędziła ten dzień. Uczniowie wyjechali razem do kina pod czujnym okiem pani Agnieszki Wójcik i pana Norberta Pałysy. Natomiast klasa szósta – pod opieką pani Olgi Sawickiej – wybrała się na na spacer, połączony z degustacją lodów.

Dzień Dziecka to święto obchodzone na całym świecie, a w Polsce już od ponad połowy wieku. Wprowadzone zostało głównie ze względu na uświadomienie ludziom wartości praw dzieci, ich ochrony przed krzywdami, wojną czy głodem.

Autorka tekstu: Natalia Krupniewska, klasa VI

Poniżej relacja zdjęciowa, która nie powstałaby bez pomocy pani Anety Rutkowskiej z sekretariatu szkoły.