Projekt: Wymiana kartek pocztowych w języku angielskim

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy trzeciej wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek w języku angielskim. Najpierw nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 7 w Lęborku (województwo pomorskie). Następnie uczniowie zostali zaznajomieni z pomysłem współpracy, który bardzo im się spodobał.  Projekt polegał na wykonaniu kartek o tematyce wiosennej lub wielkanocnej, używając dowolnej techniki oraz napisaniu życzeń lub pozdrowień dla wylosowanej osoby z innej szkoły.

Takie doświadczenie pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych, nawiązanie nowych znajomości oraz naukę podstawowych zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do napisania życzeń oraz pozdrowień. Wymiana kartek miała na celu usprawnianie umiejętności językowych uczniów, wykorzystywanie nauczonych zwrotów na lekcji języka angielskiego w praktyce oraz podjęcie współpracy z inną szkołą i integrację uczniów.

Z powodu pandemii projekt przeciągnął się w czasie, gdyż kartki zostały wysłane dopiero w maju, a w czerwcu dzieci otrzymały odpowiedź zwrotną od rówieśników ze szkoły partnerskiej. Jednak uczniowie obydwu szkół przystąpili do powierzonego im zadania z bardzo dużym entuzjazmem. Starali się wykonać kartki najlepiej, jak potrafią. Efekty ich pracy są widoczne w poniższej relacji zdjęciowej.

Wyrażamy nadzieję na kontynuowanie  oraz poszerzenie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Lęborku, zapraszając do wykonywania następnych projektów również szkoły z innych krajów.

Koordynatorką projektu była nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.