Dzieci z klas trzeciej i szóstej wyróżnione w konkursie języka angielskiego „Words Champion”

Z okazji Dnia Unii Europejskiej chętni uczniowie z klas 3, 5 oraz 6 wzięli udział w konkursie z języka angielskiego „Words Champion”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest  Prywatna Szkoła Językowa Forum w Kaliszu. Celem konkursu jest promowanie wspólnej nauki wśród uczniów szkół podstawowych oraz zachęcenie do pracy nad poszerzaniem słownictwa. Każdego roku konkurs  ma inny temat przewodni wybierany przez organizatora.

Tematem tegorocznej ogólnopolskiego edycji było ‘Travelling’ –podróżowanie. Do konkursu uczniowie mogli przystąpić w dwuosobowych drużynach lub indywidualnie. Konkurs odbywa się zawsze na trzech poziomach: dla uczniów klas 3-4, uczniów klas 5-6 oraz uczniów klas 7-8.

Każdy uczestnik  otrzymał dostęp do kursu online, który   pozwolił przygotować się do konkursu. Uczniowie musieli oglądać prezentacje wymaganego słownictwa oraz filmy, wykonywać ćwiczenia na specjalnie przygotowanej platformie, mieli możliwość uczestniczenia w grach oraz zabawach interaktywnych. Konkurs jest trochę inny, bowiem nie ogranicza się do przeprowadzenia testu i wybrania najlepszych uczniów, ale pozwala uczestnikom stać się lepszym, dając narzędzia i pokazując sposoby na naukę, jak również daje pomysły na naukę z kolegą/koleżanką promując wspólna naukę i motywując do pracy nad słownictwem.  Główną wartością konkursu  było zaangażowanie dzieci w naukę, bowiem konkurs to głównie zestaw zadań i gier, które trzeba przejść, aby ukończyć poszczególne etapy. Sam test był dla uczniów okazją do pokazania, jak wiele się nauczyli i nagrodzenia tych osób, które poczyniły największe postępy. W naszej szkole konkurs odbył się 28 maja. Polegał na rozwiązaniu testu leksykalnego, na zapisaniu usłyszanych słów oraz na tłumaczeniu usłyszanego oraz napisanego słownictwa, związanego z podróżowaniem.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas 3, 5 oraz 6. Cztery osoby otrzymały wyróżnienie oraz nagrodą książkową: Wiktoria Trafny (klasa 3), Amelia Stajszczak (klasa 3), Julia Konieczkowska (klasa 6) oraz Oliwia Rolska (klasa 6). Nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane wszystkim uczestnikom konkursu w dniu zakończenia roku szkolnego przez wychowawców danej klasy.

Koordynatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.