Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole i harmonogram uroczystości złożenia kwiatów z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo!

W dniu 01.09.2021 r. o godz. 9.00 odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w szkole.

Nowy rok szkolny rozpocznie się od spotkania klas ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Uroczystość obywać się będzie bez obecności rodziców (z wyjątkiem rodziców klasy I) . Przyprowadzenie i odbiór dzieci tego dnia odbywać się będzie zgodnie z opisanymi poniżej wytycznymi, podobnie jak spotkania rodziców z wychowawcami i nauczycielami (indywidualnie, po zakończeniu uroczystości, z zachowaniem obostrzeń).

Po spotkaniach klasowych, tj. ok godz. 10:15 delegacje klas IV-VIII, poczet sztandarowy, harcerze i zuchy wraz z opiekunami udadzą się na przykościelny plac, aby w wspólnie z Wójtem Gminy Radzanowo – Sylwestrem Ziemkiewiczem i Przewodniczącą Rady Gminy Radzanowo – Jolantą Sochacką, złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę patriotyczną mieszkańców Ziemi Rogozińskiej i odbyć apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpocznie się o 10:30 i będzie trwać ok 15 minut. zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dzieci objęte dowożeniem będą mogły skorzystać z transportu szkołobusem (do szkoły i z powrotem) zgodnie z rozkładem jazdy, który został opublikowany w osobnym komunikacie.

1. Do szkoły może przyjść uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzeni do szkoły i z niej odebrani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wejść tylko do przedsionka szkoły, zachowując zasady:

a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m. in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

4. Po wejściu do szkoły uczniowie samodzielnie kierują się do swoich sal lekcyjnych:

a) klasa I – sala nr 13 (pierwsze piętro),

b) klasa II – sala nr 14

c) klasa III – sala nr 6 (parter, przy szatni)

d) klasa IV – sala gimnastyczna

e) klasa V – sala nr 12

f) klasa VI – sala nr 22 b

g) klasa VII – sala nr 15

h) klasa VIII a – sala nr 22 a

i) klasa VIII b – sala nr 21

j) klasa VIII – sala gimnastyczna

5. Rodzice/ opiekunowie prawni uczniów mogą spotkać się z wychowawcami klas po spotkaniu klasowych lub w kolejnych dniach po wcześniejszym uzgodnieniu miejsca i godziny spotkania. Procedury przebywania uczniów w szkole podczas zajęć od 2 września 2020 r. są opublikowane na stronie szkoły www.sp-rogozino.pl.