Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Patriotów Ziemi Rogozińskiej

1 września społeczność Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie rozpoczęła nowy rok szkolny. To pierwszy dzień nauki dla wielu przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej.

Z inicjatywy Sylwestra Ziemkiewicza – Wójta Gminy Radzanowo i Jolanty Sochackiej – Przewodniczącej Rady Gminy Radzanowo społeczność szkolna zorganizowała apel z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przed tablicą upamiętniającą bohaterska postawę Patriotów Ziemi Rogozińskiej Pan Wójt i Pani Przewodnicząca złożyli wieniec z biało-czerwonych kwiatów. Zapalono też znicze. W ceremonii uczestniczył również gospodarz miejsca pamięci – proboszcz Rogozińskiej parafii, ks. dr Janusz Wiśniewski.

Z tej okazji wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy, drużyny zuchowa i harcerska, delegacje klas, nauczyciele i rodzice. Młodzież przygotowali: Marlena Kącicka, Olga Sawicka i Norbert Pałysa.

Uczniom i przedszkolakom życzymy sukcesów, rodzicom spokoju i zadowolenia z pociech i pracy ZSP w Rogozinie, nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i sukcesów zawodowych.

Szczęśliwego nowego roku szkolnego!