Tablice historyczne oficjalnie przekazane i modernizacja przejścia dla pieszych

W poniedziałkowy poranek naszą szkołę odwiedził Sylwester Ziemkiewicz – starosta płocki i Piotr Jakubowski – kierownik biura ds zarządzania kryzysowego.

Wizyta była owocna z dwóch powodów. Podsumowany został projekt w ramach programu Działaj Lokalnie. Omówiono również powstanie bezpiecznego przejścia dla pieszych między szkołą a Orlikiem. Ma być zamontowana sygnalizacja świetlna „na przycisk” i progi zwalniające dla pojazdów. Obecnie trwają prace projektowe, przejście zostanie zmodernizowane w przyszłym roku.

Projekt „Tablice historii” – kolejny projekt realizowany na terenie naszej szkoły, wcześniejsze projekty to „Gry korytarzowe” oraz „7 zmysłów” – zakup sprzętów do integracji sensorycznej.

Celem projektu był montaż trzech dużych tablic informacyjnych dot. Patrona szkoły Czesława Hinca.
Działania :

• Zaprojektowanie i montaż tablic informacyjnych

• zakup koszy na odpady, w celu utrzymania czystego i zielonego miejsca wokół szkoły

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcia kliknij