Klasy I-III w mieście Kopernika i pierników

10 listopada dzieci z klas I-III wyruszyły na zwiedzanie Średniowiecznego Torunia, Zobaczyły też rzemieślnicze Nowe Miasto i zamek krzyżacki. Całość jest wyjątkowej rangi zabytkiem, wpisanym na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzieci odwiedziły też Planetarium, wystawę Geodium, dom Mikołaja Kopernika i Stare Miasto.

Wycieczka okazała się niezapomnianą przygodą. Wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnali się z tym historycznym miejscem i wrócili do szkoły, pamiętając o podstawowych gwiazdozbiorach oraz związanymi z nimi greckimi mitami. Podróż po Układzie Słonecznym, pierścienie Saturna, chmury na Jowiszu oraz lądowanie na powierzchni Księżyca i Marsa na długo pozostaną w naszej pamięci.

Galeria zdjęć kliknij