Na wycieczce w Centrum Kopernika i w parku trampolin

10 listopada 2021 r. klasy czwarta oraz piąta, pod opieką swoich nauczycieli (Justyny Drajkowskiej, Joanny Lis, Norberta Pałysy oraz Marleny Kącickiej), pojechały na wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczniowie uczestniczyli w zabawie w parku trampolin Hangar 646. Mieli godzinną lekcja w-f, prowadzona pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W parku można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do dobrej zabawy, do tego by uwolnić morze endorfin, a przy okazji spędzić aktywnie czas. Podczas wizyty na dzieci czekała cała masa możliwości. Znajduje się tutaj do dyspozycji kilkadziesiąt różnych trampolin, w tym trampoliny sportowe do doskonalenia umiejętności akrobatycznych. Dzięki opiece profesjonalnych instruktorów skakanie na trampolinach może stać się nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałym sposobem na utrzymanie i rozwijanie sprawności ruchowej. Park trampolin to świetne miejsce dla każdego, kto chciałby się nauczyć akrobacji i szlifować swoje umiejętności pod okiem instruktora.

Po tej dawce sportu uczniowie wybrali się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik.  Jest to największe tego typu miejsce w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 400 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji. W centrum dzieci miały możliwość odkrywania tajemnic natury, samodzielnego przeprowadzania doświadczeń. Uczniowie mogli przekonać się, jak ich zmysły odbierają świat. Otrzymali możliwość sprawdzenia  swojego ciała, wrażliwości na światło, postrzegania kolorów, podatności na iluzje. Setki eksponatów w Strefie Eksperymentowania pomogły im zrozumieć zjawiska związane z falami czy z prądem.
Na wystawie “Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” mieli okazję obejrzenia innowacji, które wkrótce zagoszczą w naszych domach oraz zostało im przybliżone, jakie zmiany przyniesie najbliższa przyszłość. Otrzymali możliwość sprawdzenia, czy można ufać maszynom, pokochać robota oraz jak „myśli” sztuczna inteligencja. Pobyt w Warszawie minął wszystkim bardzo szybko. Uczestnicy wycieczki wróci zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Galeria zdjęć kliknij