W sprawie nauki zdalnej w naszej szkole

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drogie Dzieci!

(proszę o uważne zapoznanie się z całą treścią wiadomości)

Dziś (07.12.2021) rząd Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił wprowadzenie nauczania zdalnego w szkołach od 20.12.2021 do 09.01.2022.

W przypadku naszej szkoły będzie to de facto 6 dni nauki szkolnej: 20-22 grudnia 2021 i 3-5 stycznia 2022 r. Pozostałe dni to ferie świąteczne (23.12.2021-02.01.2022) i dni wolne: 06.01.2022 (Trzech Króli) oraz 07.01.2022 (piątek po święcie Trzech Króli – dzień wolny od zajęć dydaktycznych na wniosek Rady Rodziców).

Czekamy na rozporządzenie Ministerstwa Edukacji w sprawie organizacji nauki zdalnej. Wówczas podamy Państwu szczegóły organizacji tej formy zajęć w naszej szkole.

W najbliższych dniach z nauczycielami omówimy poziom przygotowania szkoły do nauczania zdalnego.

Jeśli rząd nie zmieni zasad, organizacja nauki zdalnej w naszej szkole będzie przypominać tę, którą Rodzice i Uczniowie znają, a którą praktykowaliśmy w poprzednim roku szkolnym.

Rodzice pierwszoklasistów w najbliższych dniach otrzymają loginy, hasła i instrukcję logowania się do Teamsów. Nauczanie zdalne prowadzimy bowiem z wykorzystaniem platformy Office 365 (w programie Teams). Dziecko mające konto na Microsoft Office 365 otrzymuje za darmo pakiet programów Word, Exel, Power Point (i dziesiątki innych) oraz dużą powierzchnię wirtualnego dysku. Konto jest ważne przez całą szkołę podstawową.

Mam nadzieję, że przetrwamy tę formę nauki co najmniej tak dobrze jak przed rokiem.

Liczę na Państwa współpracę i zachęcam do zadawania pytań.

dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie