Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Z okazji Dnia Unii Europejskiej 9 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Z tej okazji została przygotowana gazetka szkolna, którą można podziwiać na dolnym korytarzu. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, historii i geografii krajów anglojęzycznych, koncentrując się głównie na Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Udział w konkursie miał również rozbudzić zainteresowania uczniów krajami anglojęzycznymi oraz kształtować tolerancję wobec innych państw.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Wzięło w nim udział trzydziestu trzech uczestników. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne, z który musieli się przygotować do konkursu. Zadania konkursowe były przygotowane o różnej skali trudności (zamknięte oraz otwarte). Uczniowie musieli m.in. dopasować symbole poszczególnych krajów i je podpisać, uzupełnić mapę nazwami państw oraz stolic, podpisać odpowiednio atrakcje turystyczne, odpowiedzieć na pytania, połączyć postacie z opisami, dopasować słowa i wyrażenia do poszczególnych krajów, zdecydować, czy zdania są prawdziwe, czy fałszywe, uzupełnić brakujące informacje, zaznaczyć poprawną odpowiedź. Uczniowie bardzo chętnie i skrupulatnie przygotowywali się do konkursu, zadając pytania, jeżeli czegoś nie rozumieli z przygotowanych kart pracy.

Wszyscy uczniowie zmierzyli się z niełatwymi pytaniami, ale wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. W konkursie maksymalnie można było otrzymać 90 punktów. Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce – Jakub Pikała – klasa VII (87 punktów)

II miejsce –Sebastian Piątkowski – klasa VIII (83 punkty)

III miejsce – Julia Wierzbicka – klasa VIII (78 punktów)

Zostały również wyróżnione najlepsze osoby z poszczególnych klas:

Jakub Obigowski – klasa VI (76 punktów)

Michał Pikała – klasa V (74 punkty)

Anna Jaruchowska – klasa IV (66 punktów)

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane w dniu Zakończenia Roku Szkolnego.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego: Joanny Lis oraz Sylwii Witkowskiej. Zdjęcia z konkursu kliknij