Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno–terapeutycznym „Każdy inny – wszyscy równi”

Głównymi założeniami projektu są:

• Uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Przygotowanie do współuczestnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

Projekt przeznaczony jest dla placówek, w których uczą się dzieci pełnosprawne oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mamy nadzieję, że do realizacji działań związanych z projektem zaangażują się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice/opiekunowie.

Koordynatorem projektu jest Anna Wiktorowska.