Nasza szkoła walczy ze smogiem

Nasza szkoła znalazła się wśród 1200 placówek, które otrzymały  bezpłatny czujnik smogu i dołączyły do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa! Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

W sierpniu został zamontowany na budynku szkoły czujnik smogu oraz tablica LED do wyświetlania wyników pomiarów.

Przez rok szkolny 2022/2023 nauczyciele koordynatorzy (Małgorzata Racka i Jolanta Sochacka) będą  prowadzić zajęcia dydaktyczne dotyczące smogu oraz zajęcia dotyczące edukacji ekologicznej i zdrowego trybu życia. Szkoła będzie również uczestniczyć w organizowanych przez NASK konkursach tematycznych. Zdjęcia kliknij