Zdrowy talerz, czyli zajęcia z dietetykiem w przedszkolu

Wiele czasu poświęcamy na rozmowy z przedszkolakami, jak dbać o zdrowie i co należy jeść, żeby być zdrowym. Jednak, aby jeszcze bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka, panią Joannę Lewandowską–Bieniek.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupa starsza, a później młodsza.

Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Zapoznały się również ze „Zdrowym talerzem”, czyli co i w jakich proporcjach powinno się na nim znaleźć.

Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które z odżywiania mogłyby być wyeliminowane. Dietetyczka tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć ilość spożywanych owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem zdrowej, domowej „nutelli” i jej degustacją.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania.

Warsztaty przeprowadzono, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Młode Rogozino, które na ten cel pozyskało finanse z Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”.

Zdjęcia kliknij