Otwieramy biuro detektywistyczne

Klasa trzecia odwiedziła bibliotekę w Rogozinie. Czekała na nie przygotowana przez bibliotekarkę, Beatę Kapowicką, lekcja pt. „Otwieramy biuro detektywistyczne”. Dzieci wysłuchały głośnego czytania książek o tematyce detektywistycznej. Uczniowie poznali ciekawe propozycje książek, dotyczących różnych przygód o charakterze przygodowo-poszukiwawczym.  Wzięli udział w warsztatach, gdzie podzielone na grupy musiały odgadywać różne zagadki i stworzyć reklamę w formie plakatu swojego biura detektywistycznego. Następnie chłopcy i dziewczynki mieli za zadanie odszukać ukryty skarb w bibliotece, odczytując wskazówki umieszczone na niewidzialnej mapie. Na koniec każdy uczeń mógł zobaczyć jak wygląda jego własny odcisk palca.

Była to lekcja pełna wrażeń! Czekamy z niecierpliwością na następną wizytę, a póki co na pewno jeszcze wrócimy do biblioteki po jakąś ciekawą książkę detektywistyczną.

Zdjęcia kliknij