Poznajmy jeże

9 września klasa II b wzięła udział w warsztatach pn. „POZNAJMY JEŻE – ICH ZWYCZAJE I UPODOBANIA” przeprowadzonych przez trenera fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” – Kamilę Marczak, nauczyciela-opiekuna świetlicy szkolnej.Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z trybem życia jeża, budową jego ciała i sposobem odżywiania się, jak również wyjaśnienie potrzeby ochrony jeża, przedstawienie ciekawostek z życia jeża, uwrażliwienie na sposób zachowania się zwierząt na wolności, wskazanie jak należy się zachować w przypadku bezpośredniego spotkania z jeżem w terenie. Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Każdy z uczniów na koniec warsztatów otrzymał wydawnictwo edukacyjne pn. Jeżowe ABC. Warsztaty dofinansowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W listopadzie br. uczniowie szkoły planują organizację akcji w ramach Ogólnopolskiego Dnia Jeża. Wkrótce warsztaty zostaną przeprowadzone w innych klasach I-III.