Założyliśmy szkolne koło wolontariatu „Super Dzieciaki”

20 listopada uczniowie klasy 5. wzięli udział w warsztatach pn. „Tworzymy młodzieżowe kluby wolontariusza”, przeprowadzone przez trenera Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” w ramach projektu „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim”. Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas warsztatów młodzież ze szkoły utworzyła Szkolne Koło Wolontariatu pn. „Super dzieciaki”. Celem warsztatów było m. in. zapoznanie uczestników z ideą wolontariatu młodzieżowego, dostarczenie podstawowej wiedzy na ten temat oraz promowanie aktywnego sposobu życia i wychowania poprzez pracę. Wolontariusze pracują w różnych warunkach oraz sytuacjach. Na prośbę  wolontariuszy opiekunem grupy  została wybrana p. Kamila Marczak – nauczyciel – opiekun świetlicy szkolnej.