W Rogozinie kolędy zabrzmiały już po raz dziewiąty

Ponad dwustu wykonawców z kilkunastu szkół, parafii i domów kultury z powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, wzięło udział w IX Szkolno-Parafialnym Festiwalu Kolęd Rogozino 2017.

Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2009 r. i był pomysłem Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie i tamtejszej parafii pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego. W tym roku do tej dwójki organizatorów dołączyło Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Patronat honorowy, jak co roku, pełnił wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz, a opieką medialną zajął się Tygodnik Płocki.

Tegoroczna edycja festiwalu zgromadziła ponad dwustu młodych wokalistów i muzyków, zrzeszonych w dwadzieścia pięć podmiotów wykonawczych – solistów, zespoły wokalne, chóry i zespoły wokalno-instrumentalne.

Jury w składzie: Maciej Bieniek – przewodniczący, Anna Gruszczyńska – sekretarz jury i Mateusz Szulborski – członek jury, doceniło wysoki poziom uczestników. Efektem tak wysokiej oceny było przyznanie aż dwunastu złotych gwiazd w poszczególnych kategoriach.

Nagrody wszystkim laureatom wręczył wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz. Wójt, dziękując i gratulując uczestnikom, nauczycielom, instruktorom i organizatorom, podkreślił wyjątkową atmosferę festiwalu rozgrywanego od początku w gościnnych murach kościoła parafialnego w Rogozinie. Sylwester Ziemkiewicz podziękował również mamom ze szkolnej rady rodziców za przygotowywany przez nie każdego roku wspaniały poczęstunek i za „najlepsze kanapki świata”, które – tak jak Rogoziński festiwal – rozsławiają naszą gminę poza jej granicami.

W tym roku największą ilość punktów, a więc i nagrodę główną – Grand Prix – zdobyła Oliwia Rypińska z Cieszewa (gmina Drobin). Za rok to ona zaśpiewa w koncercie laureatów. W tym roku był to chór ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Płocka, prowadzony przez Łukasza Grockiego, zdobywca Grand Prix sprzed roku.

A oto wszyscy laureaci IX Szkolno-Parafialnym Festiwalu Kolęd Rogozino 2017.

Złote gwiazdy: Oliwia Rypińska z SP w Cieszewie (Grand Prix), zespół instrumentalno-wokalny ADHD z CKiS w Radzanowie, zespół instrumentalno-wokalny „Rozlane herbaty” z SP nr 12 w Płocku, zespół instrumentalno-wokalny „URANOS” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie, Olga Florczak i Dzieciarnia z CKiS w Radzanowie, Natalia Pęcherzewska i Natalia Kobielska z CKiS w Radzanowie, schola „Rogozińskie nutki” z Parafii pw. św. Faustyny, Wiktoria Wronka z Gimnazjum w Nowej Górze, Sandra Łęcka z SP w Iłowie, Anna Sieradzka z SP w Lelicach, Monika Zglińska z Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Płocku, schola „Dzieci Fatimskie”, Natalia Pęcherzewska z CKiS w Radzanowie.

Srebrne gwiazdy: Natalia Kosielińska z CKiS Radzanowo, Patryk Zaleszczyk i Maciej Reguliński z Zespołu Szkół Specjalnych, parafialny zespół wokalny z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Płocku, Paulina Wojda z SP w Rogotwórsku, zespół wokalno-instrumentalny „NO NAME” ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, zespół wokalny z SP w Cieszewie.

Brązowe gwiazdy: Damian Jaszczak z SP w Rogotwórsku, chór z gimnazjum publicznego w Słupnie. Zdjęcia: Anna Gruszczyńska.