III miejsce drugoklasistek w konkursie czytelniczym

Dwie uczennice naszej szkoły – Natalia Krupniewska (klasy IIB) oraz Michalina Malinowska (klasa IIA) – zdobyły III miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Julian Tuwim i jego bohaterowie”.

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie, zorganizowanym przez Zespół Szkoł nr 2 w Płocku. Konkurs jest adresowany do uczniów klas drugich. Zadaniem dwuosobowych drużyn jest wykazać się jak najlepszą znajomością najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima.

Konkurs został opracowany przez specjalnie utworzone do tego celu Jury i przyjął postać testu zawierającego zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte.

Do konkursu przystąpiło łącznie osiem drużyn ze Szkół Podstawowych z Płocka i okolic, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17, 18, 20, 21, Szkoły Podstawowej z Maszewa oraz dwie uczennice Naszej Szkoły – Natalia Krupniewska (z klasy II B) oraz Michalina Malinowska (z klasy IIA).

Uczennice do konkursu przygotowały ich wychowawczynie: Katarzyna Kobrzyńska i Eliza Marszałek.