Światowy Dzień Wody. W naszej szkole gościł specjalista ONZ

W dniu 22 marca br. w naszej szkole gościł p. Piotr Kawałkowski, Specjalista ONZ ds. zrównoważonego rozwoju, spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Wody, który corocznie obchodzony jest 22 marca.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku. Propozycja jego ustanowienia padła rok wcześniej podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNCED). Zatwierdziło ją Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach Dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Spotkanie zorganizowała Marzena Woźniak-Trojanowska – nauczycielka jeż. angielskiego.