Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w Czechach

W naszej szkole rozpoczął się pierwszy etap realizacji projektu Komisji Europejskiej – E-twinning – mającego na celu zachęcenie szkół do współpracy międzynarodowej.

W ramach projektu dzieci z klasy 2.a przygotowały karty świąteczne z życzeniami w języku angielskim i polskim, które zostaną wysłane do szkoły podstawowej w Slatinany, Czechy. Uczniowie naszej szkoły również otrzymają karty świąteczne w języku angielskim i czeskim.

Kolejnym etapem będzie spotkanie uczniów on-line i przedstawienie zwyczajów związanych z obchodzeniem świąt Wielkanocnych w Polsce i Czechach. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu z ramienia naszej szkoły jest Marzena Woźniak-Trojanowska – nauczycielka języka angielskiego.