Finał przedszkolnych Czwartków z Bajką

Całoroczny projekt czytelniczy Beaty Kisio – wychowawczyni naszych trzy i czterolatków – zakończyła lektura bajki „Stoliczku nakryj się”. Do wysłuchania tej baśni braci Grimm zaprosiła Katarzyna Kobrzyńska – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły.

Baśń opowiada o krawcu, który miał trzech synów oraz mówiącą kozę, która codziennie musiała dawać tyle mleka, by wyżywić całą czwórkę. Krawiec dbał więc, by była dobrze karmiona. Pewnego dnia wysłał najstarszego syna, by ją nakarmił. Syn pasł ją cały dzień, a wieczorem, kiedy zwierzę się najadło, przyprowadził ją do domu. Ojciec zapytał wówczas kozę, czy jest syta. Koza oświadczyła, że nic nie jadła, bo tam gdzie syn krawca ją zaprowadził, nie było nawet listka trawy. Oburzony krawiec udał się do syna, zbił go i zwymyślał, a następnie wygnał z domu.