Jak prowadzić zdrowy tryb życia? – uroczyste zakończenie projektu

Współczesne czasy niosą ze sobą wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Szczególnie narażone na nie są dzieci. dlatego też warto uwrażliwiać je na podejmowanie działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Dziś w naszej placówce miało miejsce uroczyste zakończenie dwutygodniowego projektu „Jak prowadzić zdrowy styl życia”. W tym czasie dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, aktywnego odpoczynku, panowania nad stresem, potrzeb aktywności fizycznej, zagrożeń płynących z używek, potrzeb odbywania badań profilaktycznych, zasad konstruowania właściwej diety.

Zwieńczeniem projektu było przygotowanie przez obie grupy przedszkolne i wszystkie klasy prezentacji dotyczących omawianych zasad zdrowego trybu życia.

Koordynatorkami projekty były: Maria Wieczorek – pedagog szkolny i Magdalena Walawska – logopeda szkolny.

Projekt, w części, został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Radzanowie.