Edward i jego wielkie odkrycie. Zajęcia w filii bibliotecznej w Rogozinie

13 czerwca przedszkolaki z grupy młodszej wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Filię Biblioteczną w Rogozinie, inspirowanych książką „Edward i jego wielkie odkrycie”, którą napisała i zilustrowała Rebecca McRitchie i Celeste Hulme.

Do krainy przygody, by poznać Edwarda odkrywcę dzieci wyruszyły magicznym tunelem. Wraz z Edwardem przeżywały rozterki odkrywcy, który wykopując setki dziur w ogrodzie w końcu natrafia na zaskakujące znalezisko.

Wyposażone w najlepszy sprzęt (łopatki i pędzle do odkurzenia ewentualnie odkrytego skarbu) i zapał przedszkolaki wyruszyły na pobliski plac zabaw przekopując go „od deski do deski”.

Oczywiście poszukiwania zakończyły się sukcesem … odkopano skrzynkę z witaminowymi cukierkami.

Pomysłodawczynią tej fantastycznej, literackiej przygody jest Beata Kapowicka, kierująca filią biblioteczną w Rogozinie. Wychowawczynią grupy młodszej jest Beata Kisio.