Zakończanie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Najlepsi uczniowie dostali nagrody książkowe i świadectwa z czerwonym paskiem. Z dużej grupy wyróżnionych uczniów dwójka z najwyższymi średnimi ocen dodatkowo otrzymała stypendia naukowe. Są to: Mateusz Zając z klasy czwartej i Laura Fleming z klasy piątej.

Pogoda pokrzyżowała nam plany. Po raz pierwszy od ośmiu laty nie zorganizowaliśmy zakończenia roku szkolnego na dziedzińcu szkoły, gdzie czekały na uczestników piękne dekoracje, przygotowane przez szkolną plastyczkę Marlenę Kącicką. Padające deszcze zmusiły nas do przeniesienia uroczystości do sali sportowej. Jest ona niestety zbyt mała, aby pomieścić wszystkich uczniów i rodziców. Podzieliliśmy więc uroczystość na dwie części – najpierw klasy I-III, potem klasy starsze. Liczymy, że już za dwa lata wzbogacimy się o salę sportową z prawdziwego zdarzenia i żadna aura nie okaże się nam straszna.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego wzięli udział zaproszeni goście: ks. dr Janusz Wiśniewski, sekretarz urzędu gminy w Radzanowie Marcin Kuczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Kukawska i pomagająca szkole Ewa Przygoda. Nasi goście złożyli dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły gratulacje i wakacyjne życzenia.