Ślubowanie klasy pierwszej – Święto Szkoły 2017

Tegoroczne Święto Szkoły rozpoczęliśmy od ślubowania pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie wraz rodzicami i swoją wychowawczynią, Justyną Drajkowską, przygotowali fantastyczną inscenizację. Rodzice wcielili się w postaci Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Zadaniem bohaterów bajki było sprawdzenie przygotowania maluchów do podjęcia nauki w szkole. Sprawdzian wypadł znakomicie i pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

W tym uroczystym dniu odwiedził nas Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo. Wójt podziękował rodzicom za zaufanie, jakim obdarzyli szkołę w Rogozinie, posyłając tu swoje dzieci. Podkreślił, że Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca jest najdynamiczniej rozwijającą się placówką oświatową w gminie Radzanowo. Zapewnił też, że rozbudowa szkoły to paląca konieczność. Samorząd już uzyskał pozwolenie na rozbudowę szkoły i pierwsze prace powinny rozpocząć się niebawem. Swoje wystąpienie zakończył wręczeniem pierwszoklasistom i wychowawczyni prezentów z okazji ślubowania.

Wśród gości znaleźli się także potomkowie patrona naszej szkoły Czesława Hińca: syn Waldemar Hińc i wnukowie Lech Hinc i Witold Hinc. Waldemar Hinc, w słowach skierowanych do zebranych, wrócił pamięcią do swoich lat spędzonych w tej szkole. Podkreślił, że szkoła ma wielu wspaniałych absolwentów.

Święto Szkoły spędzili z nami także inni goście: Paweł Tokarski – radny do rady Powiatu Płockiego, Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo, Krzysztof Czerwiński – radny rady gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz Urzędu Gminy w Radzanowie. Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców naszej szkoły, Magdalena Lewandowska – prezes Stowarzyszenia „Anielski Kredens” i Ewa Przygoda, która pomaga nam w pozyskiwaniu sponsorów dla rady rodziców. Zaproszeni goście złożyli pierwszakom, ich rodzicom i całej społeczności szkolnej życzenia i obdarowali dzieci prezentami i smakołykami.

Zdjęcia: Marta Ostrowska