Warsztaty „Jestem bezpieczny, bo wiem”

27 września 2017 roku uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Rogozinie wzięli udział w warsztatach pn. „Jestem bezpieczny, bo wiem”. Organizatorami warsztatów była firma ORLEN Eko Sp. z o.o. oraz Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. W trakcie warsztatów przedstawiono dzieciom niebezpieczne sytuacje, z którymi spotykają się na co dzień.

Każdy człowiek, zarówno dziecko jak i dorosły, powinien czuć się bezpiecznie w swoim społeczeństwie. Współczesny świat stwarza w coraz szerszym zakresie zagrożenia, a najbardziej zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.

Wśród tematów i problemów przedstawionych znalazły się takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo w domu, na drodze, zagrożenia internetowe poprzez m.in. nieświadome udostępnianie informacji.

Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. A na zakończenie warsztatów odbył się konkursy. Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez firmę Orlen Eko kamizelki odblaskowe.