Aszraf z Tunezji i Tony z Indonezji uczą języka angielskiego

Już po raz czwarty gościmy wolontariuszy z międzynarodowego projektu KidSpeak. Tym razem szkołę odwiedziło dwóch studentów – Aszraf z Tunezji i Tony z Indonezji. Projekt ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości i zainteresowania innymi kulturami, tak by budować w dziecku poczucie bycia „obywatelem świata” już od najmłodszych lat. Ważnym elementem KidSpeak’a jest także nauka języka angielskiego poprzez rozmowę. Koordynatorkami wizyty z ramienia naszej szkoły są anglistki Sylwia Witkowska i Joanna Lis. Nieocenioną pomoc w zakwaterowaniu wolontariuszy okazała Sylwia Witkowska i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Serdecznie dziękujemy!

Pierwszy dzień pobytu wolontariuszy w naszej szkole rozpoczął się od uroczystości powitalnej. Dzieci zaprezentowały różnorodny program artystyczny w języku angielskim. Zagrał też nasz szkolny zespół i wystąpiły dziewczęta z zespołu tanecznego. Dzieci przygotowali: Joanna Lis, Sylwia Witkowska, Norbert Pałysa, Jerzy Jakowski i Iwona Zalewska.

Aszraf i Tony poprowadzą cykl zajęć we wszystkich klasach. Lekcje prowadzone w języku angielskim poza przybliżeniem kultury innych krajów mają na celu rozwijanie tolerancji, otwartości oraz być zachętą do nauki języków obcych.

W ramach projektu KidSpeak wolontariusze opowiadać będą o swoich krajach. Lekcje wzbogacone zostaną pięknymi prezentacjami, demonstrującymi tradycje, symbole narodowe i najpiękniejsze miejsca Tunezji i Indonezji.