„Powrót do szkoły” z firmą Levi Strauss

W sobotę, 21 października, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie odwiedziły pracownice firmy Levi Strauss – polskiej fabryki, będącej oddziałem słynnego, amerykańskiego potentata, szyjącego dżinsy. Levi’s od lat prowadzi akcję „Giving Back to Schools”. Projekt ma na celu charytatywną działalność pracowników firmy na rzecz szkół. Dodatkowo amerykański Levi’s przeznacza na rzecz danej szkoły pieniądze, które mogą być wykorzystane dla dobra dzieci.

Sobotnia akcja obejmowała wykonanie regałów na dziecięce przybory z gotowych skrzynek do jabłek (zmontowanie ich i pomalowanie), wykonanie kwietników z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Regaliki wyposażą pracownie szkolne, a kwietniki przyozdobią szkolny plac zabaw.

Środki grantowe przeznaczone zostaną na stworzenie specjalistycznej pracowni informatycznej dla najmłodszych dzieci, wyposażonej w tablety i nowoczesne oprogramowanie edukacyjne oraz na uzupełnienie wyposażenia szkoły w sprzęt sportowy.

„Giving Back to Schools” zorganizowaliśmy przy wydatnej współpracy ze szkolną Radą Rodziców. Rodzice pracowali z wolontariuszkami ramię w ramię, a po pracy poczęstowali całą ekipę pysznymi kanapkami, upieczonym własnoręcznie ciastem, herbatą, kawą i napojami. W czasie prac odwiedził nas też wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz. To był prawdziwie piękny „Giving Back to School” – powrót do szkoły.

Pragniemy również podziękować sponsorowi – firmie Auchan Płock. Dziękujemy również Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie i Stowarzyszeniu „Anielski Kredens” za pomoc w organizacji naszej akcji. Pomysłodawczynią i koordynatorką akcji była Jolanta Brudzyńska, pracownica Levi’sa, mieszkanka Rogozina i przyjaciółka naszej szkoły. Dziękujemy!

Zdjęcia: Marta Ostrowska, Joanna Borychowska, Agata Rychlik.