Wycieczka do ZOO. Klasy IVB i V uczyły się jak chroni się dzikie gatunki zwierząt

23. października klasy IVB i V były na wycieczce w Płockim Ogrodzie Zoologicznym. Celem wyjazdu było przekazanie dzieciom idei ochrony dzikich gatunków zwierząt, ginących najczęściej w wyniku ograniczania ich naturalnych siedlisk, postępującego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, a także kłusownictwa i nadmiernej eksploatacji dóbr naturalnych. Wiele gatunków zwierząt, wytępionych całkowicie na wolności, zostało uratowanych dzięki hodowli w ogrodach zoologicznych.

Aktualnie w ZOO jest 580 gatunków zwierząt, w tym wiele okazów cennych, rzadko spotykanych w innych ogrodach. Wiele z nich otrzymano w ramach programów hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem i przynależności Płockiego ZOO do Europejskiego Związku Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt: ”Ptasi pióropusz”. Poznały jaka jest różnorodność w świecie ptaków. Oraz odpowiedzi na pytania: Czy papugi umieją mówić? Czy znacie polskie ptaki?  Czy sowa jest mądra,
a orzeł biały?

Wizyta w ZOO to niezastąpiona forma kontaktu z żywą przyrodą. Dzieci wyjechały na wycieczkę pod opieką swoich wychowawczyń: Marleny Kącickiej (plastyka) i Małgorzaty Rackiej (przyroda, biologia).