Jestem widoczny, jestem bezpieczny! Dzieci otrzymały odblaski

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! – z takim przesłaniem odwiedzili naszych pierwszoklasistów wójt gminy Radzanowo – Sylwester Ziemkiewicz, szef delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku – Tomasz Kominek i przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, egzaminator na prawo jazdy – Robert Tokarski.

Goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę, jak być widocznym na drodze jesienią i zimą, kiedy to wcześnie robi się ciemno i późno wstaje słońce. Niejednokrotnie ich droga do szkoły odbywa się niekorzystnych warunkach. Każde dziecko otrzymało odblaski, w tym wspaniałą ledową opaskę, która zakłada się na nogę lub rękę. Opaska emituje czerwone światło i czyni dziecko widoczne z bardzo daleka.

Jestem widoczny, jestem bezpieczny! – to akcja firmowana przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Od kilku lat wszyscy pierwszoklasiści otrzymują w ten sposób materiały odblaskowe.