Przedszkolaki w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

14 listopada młodsza grupa przedszkolaków odwiedziła dwie biblioteki – Gminną Bibliotekę Publiczną w Radzanowie filia w Rogozinie i bibliotekę szkolną. Głównym tematem spotkania w obydwu miejscach było zapoznanie dzieci z biblioteką (prawie połowa grupy była w tym miejscu po raz pierwszy), zasadami jej funkcjonowania oraz pracą bibliotekarza. Panie bibliotekarki – Beata Kapowicka w bibliotece gminnej i Krystyna Tron w bibliotece szkolnej – w przystępny sposób opowiedziały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak należy dbać o książki. Na koniec każdego spotkania nie zabrakło również głośnego czytania.

Należy pamiętać, że rozbudzanie zainteresowania literaturą jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Także bezpośredni kontakt z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

Lekcje biblioteczne zorganizowała wychowawczyni grupy młodszej Beata Kisio.