Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Żywa lekcja historii

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów – pod takim tytułem 27 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii.

Spektakl, przygotowany przez toruńską Agencję widowisk artystycznych Arkona, wywołał olbrzymie zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży z klas IV -VII. Dzięki pokazowi uczniowie mieli możliwość bliższego zetknięcia się z historią, znaną jedynie z podręczników. Ta nietypowa lekcja przybliżyła najważniejsze dzieje naszego państwa między rokiem 965 a 1138. Widowisko obejmowało informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Współpraca aktorów z dziećmi i młodzieżą polegała na utrwaleniu w bardzo przystępnej formie informacji z okresu wczesnego średniowiecza. Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych.  Niektórzy uczniowie mieli okazję bezpośredniego udziału w spektaklu jako statyści. Momentami było naprawdę śmiesznie i zabawnie.

Na zakończenie spotkania prowadzący zorganizowali mini konkurs wiedzy. Uczniowie, którym udało się prawidłowo odpowiedzieć na pytania zostali nagrodzeni monetami Bolesława Chrobrego.