Pory roku w poezji Wandy Chotomskiej. Eliminacje do przedszkolnego konkursu recytatorskiego

W poniedziałek, 27 listopada, w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było zapoznanie dzieci z twórczością Wandy Chotomskiej – wybitnej poetki, piszącej wiersze dla dzieci. Założeniem konkursu było również popularyzowanie poezji dziecięcej wśród najmłodszych, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz wspieranie działań twórczych dzieci. Główny konkurs zaplanowano na styczeń i odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Nasze zmagania recytatorskie były eliminacjami do finału konkursu.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ośmioro przedszkolaków – Bartosz Piasecki, Filip Marciniak, Wanesa Murlikowska, Łukasz Mazur, Lena Wiśniewska, Mateusz Stachowicz, Maciej Wojciechowski, Natalia Jodłowska. Dzieci recytowały wiersz Wandy Chotomskiej pt.,,Brązowa piosenka”. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów. Ich występy zostały nagrodzone brawami oraz słodkim upominkiem.

Następny etap konkursu już w styczniu. Dzieci będą recytowały kolejny wiersz Chotomskiej związany z porą roku – zimą.