X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek Rogozino 2018. Grand Prix dla młodych artystów z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku

13 stycznia, w sobotę, odbył się X Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany corocznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie i Parafię pw św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Jubileuszową edycję patronatem honorowym objął Ksiądz Biskup Piotr Libera. O Złotą, Srebrną i Brązową Gwiazdę oraz o Grand Prix, rywalizowało prawie dwustu młodych artystów z Płocka, powiatów płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego oraz jedna szkoła z województwa kujawsko-pomorskiego.
Grand Prix zdobył zespół wokalno-instrumentalny „Oktawa” z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku, kierowany przez Bożenę Tyburską. Główna nagrodę i piękne wydanie Biblii wręczył zwycięzcom Ksiądz Biskup Piotr Libera.
Złote, Srebrne i Brązowe Gwiazdy w poszczególnych kategoriach wręczali: Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo oraz Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski – lokalni radni do rady gminy.
Wielką pomocą w organizacji Festiwalu wykazali się – jak co roku – rodzice naszych uczniów. To oni odpowiadali za ciepłe napoje i przepyszne kanapki. Dziękujemy również Centrum Kultury i Sportu oraz Zakładowi Gospodarczemu w Radzanowie za wsparcie i pomoc w organizacji Festiwalu.
Patron medialny, Tygodnik Płocki, zaprasza na relację z Festiwalu do najbliższego wydania, które ukaże się we wtorek, 16 stycznia.
Kolejna edycja już za rok! Zapraszamy! Poniżej galeria zdjęć autorstwa Anny Gruszczyńskiej.