Czy to magia? Nie, to czysta nauka!

Niedawno gościliśmy grupę szalonych naukowców zwaną „Zaelektryzowani”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne.

W bardzo ciekawy i widowiskowy sposób zaprezentowano niezwykłe eksperymenty fizyczno -chemiczne.

Uczniowie obserwowali proste eksperymenty, związane z naukami przyrodniczymi. W ten „magiczny” sposób uczniowie poznali podstawy anatomii ludzkiego ciała i podstawowe funkcje życiowe organizmów oraz podstawy elektrostatyki.

Najciekawszym elementem spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni!