Amelka Rutecka zajęła trzecie miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Powstańczej

23 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Powstańczej. Trzecie miejsce (na 17 przedszkoli) zajęła nasza wychowanka Amelia Rutecka. Dziewczynka uzyskała wysoką ocenę jurorów wykonaniem piosenki „Serce w plecaku”. Gratulujemy Amelce i jej rodzicom. Dziewczynkę do konkursu przygotowała nauczycielka rytmiki Iwona Zalewska.

Duży sukces na tym festiwalu odniósł także szkolny zespół muzyczny NO NAME. Nasi muzycy zdobyli wyróżnienie. W ich kategorii wystąpiło trzynastu wykonawców. Opiekunem zespołu jest nauczyciel muzyki Norbert Pałysa, sekcją dętą opiekuje się Jerzy Jakowski.

Konkurs został zorganizowany przez SP nr 12 i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Na konkursie gościła Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Krzysztof Wiśniewski – dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, Katarzyna Majewska – zastępca dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie. W konkursie wzięły udział placówki z terenu Delegatury – 17 przedszkoli, 13 szkół podstawowych, 4 szkoły specjalne, 5 gimnazjów, 4 szkoły ponadgimnazjalne.

W Jury konkursy zasiadali:

Ireneusz Szychowski – przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej w Płocku, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku

Robert Majewski – dyrygent chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Vox Singers”, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie

Edward Wielgócki – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie

Małgorzata Podwójci – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku

Ewa Ciastkowska – wizytator Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie

W Y N I K I K O N K U R S U

KATEGORIA PRZEDSZKOLA
I MIEJSCE – Publiczne Przedszkole w Gozdowie
II MIEJSCE – Miejskie Przedszkole nr 37 w Płocku
III MIEJSCE – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rogozinie

WYRÓŻNIENIA:
1. Miejskie Przedszkole nr 4 w Płocku
2. Miejskie Przedszkole nr 9 w Płocku
3. Miejskie Przedszkole nr 14 w Płocku
4. Miejskie Przedszkole nr 29 w Płocku
5. Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku
6. Przedszkole Samorządowe w Sannikach

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie
II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie
III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Płocku

WYRÓŻNIENIA:
1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej
2. Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Czermnie
3. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Radzanowie
4. Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie
5. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wyszynie – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie

KATEGORIA SZKOŁY SPECJALNE
I MIEJSCE – Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach
II MIEJSCE – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Płocku
III MIEJSCE – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Płocku

WYRÓŻNIENIE – Szkoła Podstawowa Specjalna w Mocarzewie

KATEGORIA SZKOŁY GIMNAZJALNE
I MIEJSCE – Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu
II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Radzanowie
III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I MIEJSCE – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie
II MIEJSCE – Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie
III MIEJSCE – III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku

WYRÓŻNIENIE – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Wszystkie placówki otrzymały piękne albumy, uczestnicy konkursu dyplomy za udział w konkursie. Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe puchary.