Radni czytali najmłodszym

Na marcowy „Dzień z książką” zaproszenie do grupy młodszej przedszkolaków przyjęli radni Rogozina – Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski. Pan Sławek wprowadził dzieci w świat niezwykłej literatury autorstwa Grzegorza Kasdepke, czytając im jedno z opowiadań („Bajarz”) z książki pt.: „Opowiadania i bajki”. Pan Krzysztof natomiast przybliżył najmłodszym treść jednej z polskich legend – „Bazyliszka” z książki pt.: „Baśnie i legendy polskie” pod red. Edyty Wygonik.

Dzieci w skupieniu i z uwagą najpierw wysłuchały czytanych tekstów,  a potem chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące ich treści. Na koniec spotkania obydwaj panowie obdarowali maluchy pysznymi słodkościami, a przedszkolaki wręczyły gościom podziękowania.