Powitanie wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie. Wręczenie nagród w przedszkolnym konkursie recytatorskim

21 marca wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, żeby wspólnie powitać wiosnę.

Huczne obchody rozpoczęły dzieci ze starszej grupy, które zwyciężyły w konkursie recytatorskim pt.: „Pory roku w poezji Wandy Chotomskiej”, deklamując wiersze o tematyce związanej z porami roku. Za wspaniały występ i wkład w przygotowanie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, Robert Majewski, wręczył małym artystom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Podczas dalszych obchodów dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o danej porze roku, rozwiązywały zagadki, słuchały krótkich wierszy o tematyce wiosennej, a także informacji o ludowych obrzędach i tradycjach związanych z pierwszym dniem wiosny.

Dzieci witały wiosnę piosenkami a także głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem podczas przemarszu po okolicy, przywołując upragnioną wiosnę. Podczas spaceru towarzyszyła przedszkolakom Marzanna – zimowa panna. W powrotnej drodze do przedszkola obie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w ogródkach pobliskich posesji. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Powitanie wiosny zorganizowały też klasy młodsze. Szczególnie uroczyście odbyło to się w klasach pierwszej i drugiej.
Uroczystość wymyśliły i przeprowadziły wychowawczynie obu klas Justyna Drajkowska i Krystyna Tron. Były zagadki o wiośnie, prezentacja piosenki, sianie w doniczkach roślinek i układanie łamigłówek. Na zaproszenie wychowawczyń i dzieci w powitaniu wiosny uczestniczyła Katarzyna Kobrzyńska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.