Wesoły świat Jana Brzechwy

„Wesoły świat Jana Brzechwy” – to tytuł przedstawienia, które odbyło się w naszej szkole 5 kwietnia. Tego dnia na „deskach szkolnej sceny” po raz pierwszy  swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie szkolnego Koła Teatralnego.  Jak w każdym teatrze oprócz aktorów kluczową rolę odgrywa publiczność wśród której znaleźli się uczniowie klas I – IV.

Na scenie pojawiły się przeróżne, bajkowe postacie. Samochwała jak zwykle nie mogła przestać podziwiać swojej „skromnej” osoby, kłamczucha próbowała opowiedzieć pewnemu panu o swoich „najprawdziwszych”  przygodach,  skarżypyta nie zapomniała o żadnym szczególe dotyczącym swoich znajomych,  Staś Pytalski  zadawał mnóstwo niezwykle „skomplikowanych” pytań,  a jeden taki leń zasnął z braku zajęcia. Jednak największe emocje wśród widzów wywołały przezabawne  rozmowy między zwierzętami. I tak byliśmy świadkami  pogawędek:  żuka z biedronką, czapli z żurawiem i doktora z żabą.

Młodzi aktorzy fenomenalnie wcielili się w rolę postaci wykreowanych przez znanego bajkopisarza. Nie zabrakło odpowiedniej dekoracji, rekwizytów i przecudnych kostiumów. Publiczność wszystkich występujących nagrodziła hojnymi brawami.

Opiekunem szkolnego teatru jest Olga Sawicka, nauczycielka języka polskiego i historii. Poniżej zdjęcia z przedstawienia