Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym „Brzechwoklasa”. Ich prace wystawiono na wystawie w C.H. Auchan

W czwartek, 5 kwietnia po przedstawieniu „Wesoły Świat Jana Brzechwy”, w naszej szkole zostały rozdane nagrody uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Praca konkursowa w kategorii klas I – III polegała na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy, natomiast w kategorii klas IV – VII zadaniem uczestników było wykonanie  makiety do utworu pt: „ Akademia Pana Kleksa”.

Ilość prac konkursowych w młodszej kategorii przerosła najśmielsze oczekiwania jury. Obrady były bardzo długie i burzliwe. W rezultacie w młodszej kategorii I miejsce powędrowało do Magdaleny Góreckiej z klasy II, kolejna na podium stanęła Julia Konieczkowska z klasy IIIB, a tuż za nią Jakub Pikała z tej samej klasy. W kategorii klas starszych wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony słodkim upominkiem i stał się posiadaczem pamiątkowego dyplomu.

Wybrane przez jury prace wzięły udział w dalszych zmaganiach konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku. Wyróżnienie komisja biblioteczna postanowiła przyznać laureatce szkolnego etapu – Magdalenie Góreckiej. Sześć prac konkursowych (3 ilustracje i 3 makiety), które w drodze konkursu zostały przewiezione do Biblioteki Pedagogicznej wzięły udział w wystawie, która miała miejsce w centrum handlowym Auchan w Płocku.

Szkolnym koordynatorem konkursu była Olga Sawicka, nauczycielka języka polskiego i historii.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!