Fantastyczny Community Day z firmą Levi Strauss

Levi’s kształci następne pokolenia – tak można podsumować tegoroczną edycję Community Day, który firma Levi Strauss zorganizowała po raz drugi w naszej szkole.

Community Day (Dzień Wspólnoty) to wieloletnia akcja firmy Levi Strauss, mająca na celu rozwijanie związków tej najsłynniejszej, amerykańskiej fabryki spodni jeansowych z regionem, w którym funkcjonuje. W tym roku po raz drugi nasza szkoła nawiązała współpraca z płocką fabryką Levisa.

Szesnaście wolontariuszek (pracownic Levisa) odwiedziło naszą szkołę. Panie uczyły dzieci z klas I-IV kroju i szycia. Pod ich czujnym okiem dzieci wykonały poduszki, które ozdobiły później kolorowymi tkaninami i guzikami. Ukończone poduszki uczniowie wzięli do domów.

Współpracę z Levisem zawdzięczamy pani Jolancie Brudzyńskiej, – pracownicy Levisa, mieszkance Rogozina.

Pracujące dzieci i wolontariuszki odwiedził Sylwester Ziemkiewicz wójt gminy Radzanowo.

Community Day posłużył też do prezentacji naszych umiejętności artystycznych. Dzieci zaprezentowały gościom program artystyczny „Twoja twarz brzmi znajomo”. Program wyreżyserowała i przygotowała Iwona Zalewska, nauczycielka wf-u i muzyki.

W przerwach znaleźliśmy czas na pogawędkę, kawę, ciastko i grochówkę. Przemiłą atmosferę i ogromną pomoc – jak zwykle – zawdzięczamy mamom z Rady Rodziców.

W organizację święta aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, za co składamy im serdeczne podziękowania. Poniżej galeria zdjęć autorstwa Marty Ostrowskiej