Ekopomysł – twórcze warsztaty ekologiczne w przedszkolu

8 kwietnia w przedszkolu, w grupie „Dzielne Skrzaty”, odbyły się warsztaty o tematyce ekologicznej w ramach projektu „Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe”, podczas których starszaki pracowały na starych niepotrzebnych, bądź zniszczonych płytach CD, których rozkład szacuje się na tysiące lat. Uczestnicy warsztatów wykonali bardzo ciekawe i staranne prace plastyczne, tj. ślimaki, których podstawowym elementem były płyty CD.

Część praktyczną poprzedziła krótka pogadanka o tym jak segregować odpady, jak mądrze kupować oraz o tym jak ciekawie wykorzystać używane już rzeczy.

Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe” to projekt Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, który uzyskał dofinansowanie z programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., a partnerem Fundacja „Nasza Ziemia”.