Obchody Święta 3-go Maja

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogozinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Nasza Konstytucja była pierwszym w Europie, a drugiej na świecie tak nowoczesnym dokumentem. Autorami Konstytucji 3-go Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję.

W naszej szkole obchody tego święta były bardzo uroczyste. Z programem artystycznym wystąpiła młodzież z klasy siódmej, przygotowana przez polonistkę Agnieszkę Wójcik. Słowu towarzyszyły pieśni patriotyczne zagrane i zaśpiewane przez solistów i zespół muzyczny No Name, który prowadzą Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski.

W czasie uroczystości po raz pierwszy nowe mundury zaprezentowała tworząca się w szkole drużyna harcerska. Przyszli harcerze przygotowują się do złożenia przyrzeczenia. Tę uroczystość zaplanowaliśmy na 11 listopada. Opiekunką drużyny jest szkolna polonistka i historyczka, Olga Sawicka.